Komple Taşımacılık (FTL) hizmet türü ile yapılan ürünlerin taşıması, aracı tamamen dolduracak veya neredeyse dolduracak şekilde yükleme yapılması ürün maliyeti açısından oldukça ekonomiktir. Komple taşımacılıkta, hacim ve ağırlık gibi veriler taşımaya daha az etki etmektedir. Komple taşımacılıkta yol boyunca başka bir noktadan teslim alma olmayacağından, ilgili ürünlerin daha hızlı teslim edilmesine olanak sağlar. Komple taşımacılık, daha az elleçleme anlamına da gelir. Taşıma sırasında araçlar arasında aktarma olmayacağından, ürünlerin hasar görmesi veya kaybolması riski de azalmış olmaktadır.

Hizmet Al

Parsiyel Taşımacılık (LTL) hizmet türü ile yapılan taşımalar , bir aracın aynı güzergah üzerinden birden fazla noktaya sevkiyat yapabileceği dağıtım şeklidir. Parsiyel taşımacılığın, komple taşımacılığa göre birçok avantajı vardır. Bu hizmet türü , Küçük ürün gruplarını taşıması gereken işletmeler için dağıtım ihtiyaçlarını karşılar. Parsiyel Taşımacılık belirli bir hacimde taşıma yapmak isteyen Müşteriler için nakliye maliyetlerini asgariye çekmek adına ölçek ekonomisi sunar. Parsiyel taşımacılıkta ürünlerin hacim ve ağırlığı fiyatlandırmaya etki eder. Düşük hacimli ürünlerin gönderimi adına avantajlı bir taşıma türü olduğundan , Komple Taşımacılık hizmet türüne göre daha ekonomiktir.

Hizmet Al

Soğuk zincir , bir ürünün üretimden tüketime kadar istenilen sıcaklık aralığında yapılan taşıma türüdür. Bu taşımada istenen sıcaklık aralığını koruyan gerekli donanıma sahip Frigorifik araçlar ile taşıma yapılabilir. Frigorifik araçlar , Taze gıda ürünleri, deniz ürünleri, dondurulmuş gıdalar, kimyasallar ve ilaçlar vb ürünlerin raf ömrünü korumak ve ürünlerin bozulmasını engellemek adına kullanılır. Kuru ürünlerin aksine , soğuk zincir gerektiren ürünler bozulabilir ve dolayısıyla tüm lojistik sürecin kontrol altında olması gerekir. Çıkış noktasında alınan ürün sıcaklık derecesi ile teslim noktasına yapılan ürün sıcaklık derecesi aynı olmalıdır. Hava koşullarından kaynaklı olarak ürün sıcaklıklarında değişim gösterme riski olduğundan , Araçlarda bulunan soğutucu ünite taşıma değeri azaltılma yada arttırılmalıdır. Donuk ve Soğuk ürün taşıma derecelerine dikkat edilmesi çok önemlidir. En ufak hata sonucu istenmeyen sonuçlar alınır.

Hizmet Al

Sohbete başla!
1
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba, bakgelsin lojistik platformuna hoş geldiniz,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?